Tiskárna Flora - ofsetová tiskárna nejvyšší kvality se sídlem v Praze

Tiskárna Flora - offset print house in Prague

Agentura Flora

Historie firmy Tiskárna FLORA

Společnost Tiskárna FLORA s.r.o. zahájila svou činnost v roce 1993 v prostorách knihtiskárny v Čáslavské ulici, blízko vinohradské Flory.
Základem byl čtyřbarvový ofsetový stroj PLANETA SUPER VARIANT formátu B1 a jako doplněk sloužily v prvních letech knihtiskové rychlolisy a příklopy spolu s ruční sazárnou a „horkou“ strojní sazbou.
Zhruba 10 zaměstnanců pracovalo jen na jednu směnu, archovou montáž a kopírování tiskových desek jsme zajišťovali externě kde se dalo a dokončující zpracování jsme zadávali firmám v okolí Prahy, budujícím svou existenci v ještě spartánštějších podmínkách v objektech zrušených JZD a hostinců.
Sazárna brzy musela uvolnit místo montáži, kopírně a nejzákladnějším knihařským strojům, a knihtisk jsme začali využívat už jen pro číslování a výsek.
V roce 1996 jsme již byli soběstačnou tiskárnou vybavenou vybavenou novou řezačkou, falcovačkou a čtyřbarvovým ofsetovým strojemn Heidelberg GTO (B3). Pro knihárnu jsme pronajali prostory bývalé „plakátovky“ v Praze 8 – Karlíně a v roce 1998 jsme místo dosluhující Planety instalovali čtyřbarvový Heidelberg Speedmaster CD 102 (B1).
Prostory ve vnitrobloku na pražských Vinohradech však neumožňovaly další růst firmy, ani zavedení třísměnného provozu a proto jsme se rozhodli přestěhovat celou firmu do prostor v Karlíně.
Po rozsáhlých stavebních adaptacích, přestěhování všeho vybavení, instalaci nového pětibarvového stroje Heidelberg Speedmaster CD 102 a dokonce tehdy zbrusu nové technologie – digitální předtiskové přípravy CTP Agfa Galileo jsme na podzim 2001 zahájili novou kapitolu v historii naší firmy.
Bohužel netrvala dlouho – povodeň v srpnu 2002 zaplavila přízemí tiskárny až po strop a zanechala za sebou spoušť jakou si před tím nikdo neuměl představit.

NOVINKA ROKU 2014:

 Digitální tiskový stroj

Konica Minolta C 7000,

4 trumfy pro Vás:

♠ jemné detaily (drobná loga, text...) díky rozlišení 1200x1200 dpi

♣ registrace archu blížící se ofsetu (tisk "neskáče")

♦ potisk  archů 480x330mm, gramáže až 300g/m2

♥ nový ceník!

 

Zadejte poptávku

a přesvědčte se!

Novinka roku 2008

ofsetový tiskový stroj B3
HEIDELBERG Speedmaster
SM 52-5

Projekt je spolufinancován prostřednictvím programu JPD 2


Tiskárna Flora s.r.o.
IČ: 49705814
areál Tesla, Štěrboholská 44, Praha 10
tel.: 281 001 339, fax: 272 705 851
e-mail: info@tiskarnaflora.cz